Spotkanie Zarządu OZPSP z Minister Zdrowia Izabelą Leszczyną: Omówienie Kluczowych Kwestii w Ochronie Zdrowia

W dniu 6 czerwca 2024 roku odbyło się istotne spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych (OZPSP) z Minister Zdrowia Izabelą Leszczyną, wiceministrem Jerzym Szafranowiczem, Prezesem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Danielem Rutkowskim oraz wiceprezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Jakubem Szulcem.

Rozmowy dotyczyły najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją szpitale w Polsce. Przedstawiono propozycje rozwiązań problemów związanych z finansowaniem, wynagrodzeniami oraz rosnącymi kosztami działalności. Podkreślono potrzebę wprowadzenia zmian legislacyjnych oraz systemowych, które poprawią stabilność finansową tych placówek. Spotkanie zakończyło się obietnicą kontynuacji dialogu oraz współpracy na rzecz poprawy warunków działania szpitali powiatowych.

Więcej: OZPSP