Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych
menu
- STRONA GŁóWNA
- O KONSORCJUM
- ZARZĄD
- POZNAJ NAS BLIŻEJ
- CZŁONKOWIE
- OGŁOSZENIA
- NAPISALI O NAS
- JAK SIĘ ROZWIJAMY
- KONTAKT
skontaktuj się z nami
Związek Pracodawców Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych 59-400 Jawor ul. Szpitalna 3
konsorcjum@szpitale-powiatowe.pl |
Aktualności
17 - 06 - 2015
Nowy minister zdrowia, znany kardiochirurg prof. Marian Zembala formalnie objął we wtorek po południu (16 czerwca) resort. Zastąpił na tym stanowisku Bartosza Arłukowicza. W siedzibie ministerstwa spotkał się ze swoim poprzednikiem oraz z kierownictwem resortu i szefem NFZ.
O nominacji prof. Mariana Zembali na stanowisko szefa resortu zdrowia premier Ewa Kopacz poinformowała w poniedziałek (15 czerwca). We wtorek został powołany na stanowisko ministra przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, po czym udał się do siedziby MZ, gdzie przywitał się z pracownikami resortu.
Jak mówił Zembala podczas spotkania z odchodzącym ministrem i wiceministrami, ludzie chcą zobaczyć w ochronie zdrowia "pewne poczucie bezpieczeństwa".
- Jako lekarz powiem, że oni je mają, ale próbujemy je jeszcze mocniej pokazać, upewnić, wzmocnić. Jak to się uda, ocenicie państwo za cztery miesiące - powiedział.
Po powołaniu Zembala mówił, że każdy czwartek poświęci na podróże po kraju, podczas których będzie mówił o priorytetach w służbie zdrowia. W piątki chce pracować jako lekarz w swoim szpitalu w Zabrzu.
Zapowiedział m.in. podjęcie działań mających poprawić bezpieczeństwo dzieci. Dodał, że będzie też próbował zająć się tym, jak nie zostawiać kontraktowania świadczeń przez NFZ na listopad-grudzień, tylko zrobić je już we wrześniu. Ocenił również, że na wzmocnienie medycyny ratunkowej należałoby przeznaczyć część ubezpieczenia płaconego przez kierowców.
Pytany o ocenę pakietu onkologicznego - sztandarowego projektu swojego poprzednika Bartosza Arłukowicza - powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, by wypowiadał się na ten temat. Przypomniał, że jest jednym z wielu, którzy reprezentowali pogląd, że są rozwiązania, które należy zachować, ale też takie, które należy wstrzymać i nadać im nową formę. - To dotyczy wielu obszarów - zaznaczył.
za poratal Rynek Zdrowia; źródło PAP